Botticelli i Tiziano w Twoim domu? To możliwe!

Botticelli, Tiziano..? Któż nie chciałby mieć w swoim domu dzieł tych wybitnych włoskich malarzy? Możemy podziwiać je w muzeach, a na co dzień korzystać z nowoczesnych rozwiązań z włoskim rodowodem – zachwycających atrakcyjnym designem i zapewniającym komfort. Wśród nich warto wymienić włoską automatykę do bram, rolet i drzwi, dzięki której inteligentny dom jest w zasięgu ręki.

Z czym się kojarzą Włochy? Jednym z pyszną kuchnią i wspaniałymi zabytkami czy malarstwem, drugim z karnawałem w Wenecji oraz gondolami, a jeszcze innym z prestiżowymi domami mody i czerwonym Ferrari. A nie wszyscy wiedzą, że ten kraj, tak chętnie odwiedzany przez turystów, jest trzecią gospodarką w Europie, jedną z największych potęg przemysłowych świata, posiadającą setki znanych i cenionych firm o międzynarodowym zasięgu. Włosi inwestują bowiem w edukację, kulturę, infrastrukturę i… nowe technologie, a to one przecież są tak pożądane przez konsumentów, gdyż zwiększają komfort życia oraz oszczędzają nasz cenny czas. Dlatego tak dużą popularnością cieszą się obecnie rozwiązania smart home. Jedna z włoskich firm – BFT, należąca do Grupy SOMFY, zna się na nich doskonale. Co więcej, wybrane automaty do bram BFT mają nazwy inspirowane włoskimi malarzami.

Nazwa produktu ma znaczenie

Włosi wiedzą doskonale, że nazwa produktu jest bardzo istotna. Czym powinna się charakteryzować? Wiele zasad jest uniwersalnych. Przede wszystkim musi być więc unikatowa, czyli taka, którą można zarejestrować, łatwa do wymówienia i zapamiętania oraz budzić pozytywne skojarzenia. Używa jej się przecież do wyrażenia idei i wizji danego rozwiązania, przekazania jego najważniejszych wyróżników czy budowania zainteresowania oraz przykuwania uwagi.

Numer katalogowy odstrasza, a ciekawa nazwa daje przedsmak używania produktu. W oparciu o nią łatwiej porozumiewać się ze sprzedawcą czy serwisantem. A w przypadku zadowolenia z produktu, można bez problemu polecić go innym, gdyż nie musimy szukać paragonu, aby przekonać się, jaki model posiadamy. Najlepiej, jeśli dodatkowo kojarzy nam się ona z czymś już dobrze znanym. Tym tropem poszła dla przykładu firma BFT, produkująca m.in. automaty do bram garażowych czy wjazdowych. – W ofercie BFT można znaleźć dwa wyjątkowe automaty do bram garażowych o wdzięcznych nazwach: Botticelli i Tiziano – pierwszy sprawdzi się nawet przy intensywnym użytkowaniu i może posiadać funkcję antywłamaniową, a drugi to jeden z najbardziej kompaktowych siłowników dostępnych na rynku, a więc może być zainstalowany w niemal każdych warunkach. Ich nazewnictwo jest hołdem dla dwóch wybitnych włoskich malarzy. Nawiązanie do dzieł sztuki nie jest przypadkowe. Staramy się bowiem, aby design rozwiązań z oferty BFT był dopracowany w najmniejszym detalu. Właściwości użytkowe idą zawsze w parze z estetyką wykonania wyrobu. Ma być on niezawodny i dodawać prestiżowego charakteru inwestycji, w której został wykorzystany – tłumaczy Andrzej Trojanowski, Dyrektor Generalny w BFT Polska. – Sandro Botticelli upodobał sobie pastelowe kolory, wśród zamglonych barw wyróżnia się gdzieniegdzie wyrazista czerwień, podobnie jak w siłownikach do bram BFT. Malarz miał zamiłowanie do płynnej linii, a więc design produktów jest opływowy. Z kolei Tiziano Vecelli lubił tworzyć w jednej tonacji. Dlatego nasze siłowniki są utrzymane w eleganckiej szarej lub granatowej kolorystyce – dodaje.

Zaprojektowanie odpowiedniej nazwy dla produktu to trudna sztuka. Można tworzyć neologizmy bądź czerpać inspiracje ze znanych postaci, jak to zrobiła firma BFT, nawiązując do ikon włoskiego malarstwa. Każda z dróg ma swych zwolenników i naśladowców, a konsument jest tu najlepszym recenzentem pomyślności tego procesu.

***

BFT BOTTICELLI SMART BT A

To siłownik elektromechaniczny do intensywnego użytkowania, który sprawdzi się doskonale do automatyzacji segmentowych bram garażowych. Dzięki dużemu wyborowi szyn dostępnych w różnych długościach, może być zainstalowany na niemal każdej wysokości bramy. Centrala sterująca i wyłącznik krańcowy z enkoderem i mechanicznym ogranicznikiem ruchu są wbudowane w siłownik i w szynę. Za sprawą dużej prędkości otwierania oszczędzamy czas i zyskujemy niebywały komfort użytkowania. Co więcej, unikalna funkcja antywłamaniowa (modele SMART) zabezpiecza garaż przed nieupoważnionym wejściem. Siłownik został wyposażony w ekologiczny zasilacz impulsowy. Dzięki niemu zyskujemy też mniejsze zużycie energii – w przypadku BOTTICELLI jest to zmiana z 8W na 0,5W w trybie czuwania, a to daje z kolei 10 EUR oszczędności rocznie. W porównaniu do standardowych rozwiązań, zmniejsza się również emisja CO2. Dodatkowo, waga produktu jest mniejsza, gdyż taki zasilacz jest o wiele lżejszy od transformatora standardowego. Należy również podkreślić, że zasilanie akcesoriów jest bardziej stabilne, ponieważ pracuje on w zakresie ok. 95-265 VAC. To oznacza, że wahania napięcia nie będą wpływały na napięcie zasilania akcesoriami, co zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia przepięcia elektrycznego. Co więcej, jeśli zainstalujemy dodatkowo system Ecosol od BFT, siłownik będzie mógł być zasilany energią słoneczną.

BFT TIZIANO

Dzięki grubości wynoszącej zaledwie 13 centymetrów jest jednym z najbardziej kompaktowych siłowników do bram garażowych dostępnych na rynku Dzięki temu może być zainstalowany w każdych warunkach architektonicznych. Automat posiada antywłamaniowy system blokowania: ekskluzywny system tor-wózek umożliwia zablokowanie drzwi/bramy w pozycji zamkniętej również po wykonanym ręcznie przesunięciu w warunkach awarii. Został wyposażony ponadto w inteligentny system sterowania ruchem D-TRACK, co gwarantuje absolutną perfekcję ruchu, najbezpieczniejszą i najbardziej niezawodną kontrolę i ochronę przed zgnieceniem na rynku oraz samoczynne dostosowanie ruchu do zmiany warunków klimatycznych i stopnia zużycia bramy. Co więcej, zastosowany łącznik krańcowy z enkoderem: Enkoder i D-Track połączone w jednym siłowniku to gwarancja maksymalnej precyzji zatrzymania i ustawiania bramy w żądanej pozycji.